Városlista
2025. április 1, kedd - Hugó

Hírek

2013. Július 27. 11:09, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Tusványos - Orbán: a magyar kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat

 Tusványos - Orbán: a magyar kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat

A magyar kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat annak érdekében, hogy az az érték, amit a magyarok megtermelnek, Magyarországon maradjon - közölte Orbán Viktor.

A miniszterelnök úgy vélte, a rendszerváltás után a magyar életminőség gyors javulásához kapcsolódó remények azért nem váltak valóra, mert Magyarország a politikai szabadság ellenére is kiszolgáltatott és kihasznált ország maradt.

Orbán Viktor ennek okát abban látja, hogy számos "pénzszivattyú" sújtotta Magyarországot. Erre példaként említette a bankok profitját, a mesterségesen magasan tartott alapkamatot, a monopolpozíciókból származó profitot és a devizahitelek konstrukcióját.Kijelentette azonban: kormánya nemzeti gazdaságpolitikát folytat annak érdekében, hogy az az érték, amit a magyarok megtermelnek, Magyarországon maradjon. Ennek kerete az új alkotmány, amely nem egy liberális, hanem egy nemzeti alaptörvény, és egyensúlyban tartja a jogokat és kötelezettségeket - magyarázta.

MTI Fotó: Beliczay László

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld

Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve

Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható

2025. Április 01. 07:28, kedd | Belföld

Az Év Magyar Autója 2025 díjat a Cupra Terramara nyerte

Az Év Magyar Autója 2025 díjat a Cupra Terramar, a Közönségdíjat a Suzuki Vitara nyerte - közölte az Autós Nagykoalíció (ANK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 01. 07:27, kedd | Belföld

ÉKM: Lázár János tíz közlekedési vállalásából kettő teljesül április elsejére

Április elsején fontos mérföldkőhöz érünk Lázár János építési és közlekedési miniszter tíz, év eleji vállalásának teljesítésében, indul az új MÁV+ app és az IC-vonatok menetközbeni takarítása