Hírek
2016. November 17. 15:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén enyhébb, de csapadékosabb lesz az idő

A hétvégén enyhül a hideg, napközben akár 17 Celsius-fok is lehet. Ugyanakkor többfelé erős lesz a légmozgás, továbbá záporokra, néhol kiadós esőre is készülni kell
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken az Északi-középhegység területén borult, párás marad az idő, másutt több órára kisüt a nap. Számottevő csapadék nem várható, csak északon a borult helyeken lehet gyenge eső, szitálás. A Dunántúlon viszont nagy területen megerősödik a légmozgás, egy-egy viharos széllökés is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6 fok között alakul, az Északi-középhegység területén lesz a leghidegebb. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 11-17 fok között valószínű, a Dunántúl nyugati felén lesz a legenyhébb az idő, ugyanakkor az Északi-középhegységben csak 4-9 fok valószínű.
Szombaton a Tiszántúlon néhány órás napsütés is lehet. A Tiszántúl kivételével több helyen várható eső, zápor, néhol jelentős mennyiség is hullhat. A Dél-Alföldön és a Kisalföldön erős, Sopron környékén viharos széllökésekre is készülni kell. A leghidegebb órákban általában 5-11, de északkeleten csupán 2-5 fok lehet. A nappali maximumok 11-17 fok között alakulnak, délnyugaton a magasabb, északkeleten az alacsonyabb értékekkel.
Vasárnap délelőtt fordulhat elő eső, zápor, aztán megszűnik a csapadék, és több-kevesebb napsütés is lehet. A Dél-Alföldön és a Kisalföldön még ekkor is erős, Sopron környékén viharos lehet a szél. A minimumhőmérséklet 4-10 fok között valószínű, északkeleten az alacsonyabb értékekkel. Napközben 10-17 fokig melegszik a levegő, nyugaton lesz a melegebb - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.