Hírek
2019. Szeptember 09. 08:59, hétfő |
Bulvár
Forrás: infovárosok
Az egzotikus Európát mutatja be Juhász Árpád új könyvében

Az ismert geológus ötven év európai kalandjait eleveníti fel
A televízióból ismert világjáró geológus ebben a könyvében fél évszázad izgalmas európai utazásaira emlékezik. E hosszú idő alatt töviről hegyire bejárta az öreg kontinenst.
Állt fent Európa északi fokán, a Nordkapon, lesve az éjféli napot, sőt még északabbra, a Spitzbergákon, a 78. szélességi fokon is. Figyelte az Atlanti-óceán hullámait az európai szárazföld legnyugatibb pontjairól, sőt ha a Portugáliához tartozó Azori-szigeteket is figyelembe vesszük, akkor a nyugati hosszúság 25. fokáról is. Időzött a vén Európa legdélibb szigetein, Krétán és Cipruson. Keleti irányban a Kaukázus ötezer méter magas régióiba jutott. Fotózta, és filmezte kontinensünk működő tűzhányóit, az Etnát, a Strombolit vagy éppen az izlandi Eyjafjallát. Tanulmányozta az Alpok, Skandinávia, Izland és a Kaukázus gleccsereit, és eközben többször került életveszélybe.
Ő a gleccsereket tartja a Föld legjobb hőmérőinek, és e jégfolyamok rövidülése alapján meg van arról győződve, hogy biztosan van klímaváltozás, biztosan van globális felmelegedés. Nyolcvanévesen sem adta fel, legutoljára 2015-ben járta be legkisebb unokájával a Júliai-Alpok szurdokvölgyeit. Ebben a könyvben Juhász Árpád azokat az élményeket köti egy csokorba, amelyek személyesen vele történtek meg, és amelyikből kirajzolódik a vén Európa egy kevésbé ismert arca, az egzotikus Európáé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 11. 07:41, kedd | Bulvár
Vatikán: az orvosok szerint Ferenc pápa túl van a közvetlen életveszélyen
Ferenc pápa túl van a közvetlen életveszélyen, klinikai kórképe azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék a Gemelli-klinika véleménye alapján hétfőn este.
2025. Március 10. 07:40, hétfő | Bulvár
Ötórás koncertet adnak Depeche Mode-dalokból magyar előadók
A Depeche Mode ismert dalai magyar előadóktól hangzanak el november 27-én a fővárosi MVM Dome-ban egy öt órán át tartó koncerten.
2025. Március 07. 07:14, péntek | Bulvár
Hímek a Nyíregyházi Állatpark jegesmedvebocsai
Elvégezték az első állatorvosi vizsgálatot a Nyíregyházi Állatpark tavaly novemberben született jegesmedvebocsain csütörtökön, mindketten hím ivarúak, teljesen egészségesek, súlyuk tizennégy kilogramm.