Hírek
2013. Július 30. 08:23, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Az MSZP közbeszerzési vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi
Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását követeli a közbeszerzések odaítélésének és a megítélt közpénzek felhasználása szabályszerűségének kivizsgálása érdekében - közölte a párt kedden az MTI-vel.
A Józsa István frakcióvezető-helyettes által jegyzett közlemény szerint meg kell vizsgálni, hogy az új szabályok hogyan működnek a gyakorlatban, érvényesülnek-e a garanciák, biztonságban érezhetik-e magukat a közbeszerzések nyerteseinek alávállalkozói és beszállítói.
Az MSZP azokra a kérdésekre is választ vár, hogy érvényesül-e a pályázók esélyegyenlősége, vannak-e kirívóan sok pályázatot elnyerő cégek, hogyan történik a nyertesek kiválasztása, biztosított-e a közpénzek szabályszerű és átlátható felhasználása.
Azért követelik a parlamenti vizsgálóbizottság haladéktalan felállítását, hogy kiderüljön, mire mennek el a közpénzek, és végső soron kinek a javát szolgálják - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:20, péntek | Belföld
Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Belföld
Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció
Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.
2025. Május 08. 05:00, csütörtök | Belföld
Cofidis-kutatás: a lakástulajdonosok harmada tervez felújítani idén
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.