Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2022. December 19. 08:39, hétfő | Belföld
Forrás: Ügyészség

Bemutatott a sértett a vádlottnak, aki veréssel vett elégtételt

Bemutatott a sértett a vádlottnak, aki veréssel vett elégtételt

A Kiskunhalasi Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt vádat emelt egy fiatal férfival szemben, aki haragosát a nyílt utcán több alkalommal ököllel megütötte, földre kerülése után pedig meg is rúgta.

A két férfi között a vita azért alakult ki, mert a sértett bemutatott a vádlottnak.

A vádirat szerint a helybéli férfi – az ügy vádlottja – 2022. január 20. napján, a kora esti órákban az általa vezetett gépkocsival éppen akkor indult el egy kiskunhalasi dohánybolt előtti parkolóból, amikor a sértett gyalogosan megérkezett oda. A köztük lévő haragos viszony miatt a sértett bemutatott a vádlottnak, akit ezt feldühített, ezért azonnal visszatolatott a parkolóba és kiszállt a gépjárművéből.

A két férfi összeszólalkozott, majd a vádlott ököllel megütötte a sértettet, aki ettől a földre esett. Ezt kihasználva az elkövető további öt alkalommal ököllel megütötte és kétszer meg is rúgta a sértettet, aki a kezeit feltartva, összegörnyedve próbálta kivédeni a fejét célzó ütéseket, de azok közül több így is eltalálta.

A sértettnek a bántalmazás következtében a jobb szemének környékén – 8 napon belül gyógyuló – repesztett sérülései lettek. Sikeres védekezése nélkül azonban, a nagy erejű ütésektől, súlyos sérülése, így orr-, vagy arccsonttörése is lehetett volna.

Az ügyészség a férfit súlyos testi sértés bűntettének kísérletével vádolja és ezért vele szemben büntetővégzés hozatalára irányuló eljárásban – tárgyalás mellőzésével – pénzbüntetés kiszabását indítványozta. A férfi bűnösségéről a Kiskunhalasi Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.