Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2022. Április 14. 11:04, csütörtök | Kék hírek
Forrás: infovárosok/police.hu

Egy dolgot akart ellopni, meg is tette

Egy dolgot akart ellopni, meg is tette

Csak egy dolgot akart ellopni a dorogi férfi, és meg is tette: ismerőse légpuskáját. A rendőrök elfogták, a puskát pedig most visszaadták a tulajdonosnak.

Ismerőse kesztölci házába tört be V. János április 2-án. A 39 éves dorogi férfi egy farönkkel törte be az ingatlan ablakát, és azon keresztül mászott be. A házban célirányosan haladt, tudta, hogy a sértett hol tartja a légpuskáját, azt akarta magával vinni. Ahogy sejtette, a fegyver a helyén volt, magához vette, majd távozott – közölte a rendőrség.

A tulajdonos aznap este vette észre, hogy betörtek hozzá, és értesítette a rendőrséget. A dorogi rendőrök rövid időn belül azonosították, és április 7-én elfogták az elkövetőt, aki ellen lopás vétség elkövetésének gyanúja miatt indult eljárás.

V. János a kihallgatásán beismerő vallomást tett. Elmondta, hogy azért érkezett aznap ismerőse házához, hogy ellopja a légpuskáját. Miután ezt megtette, megitatta a sértett malacát, és távozott a helyszínről. A nyomozók a lopott légpuskát lefoglalták, és visszaadták a sértettnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők

2025. Február 17. 09:14, hétfő | Kék hírek

Egyhetes közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik

Egyhetes, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés indul hétfőn, amely Magyarországon is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.

2025. Február 16. 08:58, vasárnap | Kék hírek

Rács mögött a műszaki vizsgaállomás korrupt munkatársai

A Nógrád Vármegyei Főügyészség indítványára a bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket.