Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2019. Szeptember 09. 07:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre többen próbáltak meg élni a családvédelmi akcióterv lehetőségeivel

Egyre többen próbáltak meg élni a családvédelmi akcióterv lehetőségeivel

A népességfogyás nem a múlt, hanem a jelen és a jövő problémája, amire minden felelős politikai vezetésnek valamilyen módon reflektálnia kell - mondta a Nézőpont intézet elemzője az M1 vasárnap esti műsorában.

Tóth Erik hangsúlyozta: Orbán Viktor miniszterelnök közel félórás beszéde a budapesti demográfiai konferencián összefoglalta a magyar jobboldali nemzetépítési stratégia legfontosabb pontjait és kijelölte a jövőbeli cselekvések irányát is.

Hozzátette: az a jobboldali gondolat, amely a családokat helyezte mind a gazdaságpolitika, mind a családtámogatási rendszer középpontjába, egyre népszerűbb Magyarországon. Ez abban is megmutatkozik, hogy a családvédelmi akcióterv bejelentésének hatására egyre többen próbáltak meg élni a lehetőségekkel - mondta.

Az elemző arról is beszélt, hogy az elmúlt 3-4 évben a közös gondolkodásnak köszönhetően a visegrádi országok mindegyikében hoztak valamiféle gazdasági, politikai vagy társadalmi intézkedéseket annak érdekében, hogy a demográfiai kérdést orvosolni tudják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 24. 07:43, hétfő | Belföld

Felhősebb idő várható a héten, enyhülnek az éjszakai fagyok

Felhősebb idő várható február utolsó hetében, és többfelé kell csapadékra is készülni. Az éjszakai fagyok enyhülnek: hajnalban jellemzően mínusz 5 és plusz 2 Celsius-fok várható, míg a maximum általában 10 fok körül alakul

2025. Február 24. 07:41, hétfő | Belföld

Gázolás miatt késhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron és a balatoni vonalakon

Gázolás miatt késésekre kell számítani a Keleti pályaudvarra érkező, illetve onnan induló vonatok közlekedésében, valamint a balatoni vasútvonalakon is hétfő reggel.

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.