Városlista
2025. április 24, csütörtök - György

Hírek

2016. Január 20. 14:24, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Elhagyhatta a kórházat az első magyarországi tüdőátültetésen átesett férfi

Jó általános állapotban elhagyhatta az Országos Onkológiai Intézetet (OOI) az a férfi, akin először hajtottak végre tüdőtranszplantációt Magyarországon.

"A műtét előtt otthonában folyamatos oxigénterápiában részesülő beteg a transzplantáció után egy hónappal jó általános állapotban, külön oxigén adása nélkül is mozgásképesen hagyta el az Országos Onkológiai Intézetet" - közölte a fővárosi intézmény szerdán, hozzátéve, hogy mielőtt hazatér, egy rehabilitációs intézetben gyógyul tovább a férfi.

December 19-én számoltak be arról, hogy végrehajtották az első tüdőtranszplantációt Magyarországon, a műtét sikeres volt.

Kásler Miklós, az OOI főigazgató főorvosa akkor elmondta: a műtétet december 12-én éjszaka végezték el, a beteg jól van. Orvostörténetinek nevezte az eseményt, megjegyezve: nagyon hosszú várakozás után jutottak el addig, hogy elvégezhessék a hatórás operációt, amelynek során egy 59 éves férfi tüdejét ültették át az 53 éves betegbe.

Lang György, a Semmelweis Egyetem - az OOI bázisán működő - mellkassebészeti klinikájának vezetője akkor arról szólt, hogy a magyar mellkassebészet mostantól a világ élvonalához tartozik. Eddig ezeket a műtéteket Bécsben végezték magyar orvosok közreműködésével. Továbbra is kapcsolatban maradnak a bécsi központtal, hogy a nagy rizikóval járó műtéteket ott hajtsák végre - mondta.

Magyarország tavaly 38 tüdőt juttatott ki Bécsbe, ahol 12 transzplantációt végeztek magyar betegeken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.

2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld

Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak

Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.