Hírek
2016. Október 01. 14:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Erdők Hete országszerte 150 helyszínen
Hétfőn kezdődik a XX. Erdők Hete, amelyen mintegy 50 vidéki helyszínen több mint 150 programot kínálnak az érdeklődőknek a magyar erdők megismerésére - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
Az eseményeken erdész, erdőpedagógus vezetésével ismerhetik meg a látogatók a magyar erdők értékeit és a fenntartható gazdálkodás folyamatát. A foglalkozások a legtöbb helyszínen az erdészeti erdei iskolák oktatási programjára épülnek, ahol, az egész család játékosan ismerkedhet a magyar erdők világával.
A XX. Erdők Hete rendezvénysorozaton a vezetett túrák, terepi foglalkozások, játékos vetélkedők mellett erdei koncertek, sportversenyek, erdei nyílt napok színesítik a programkínálatot.
Az Országos Erdészeti Egyesület által kezdeményezett rendezvénysorozat célja, hogy a Magyarország területének egyötödét borító erdőállomány gazdagságát, közjóléti és a nemzeti vagyonban betöltött szerepét megismertesse a legszélesebb nyilvánossággal.
Az egyesület tájékoztatása szerint a 22 magyar állami erdőgazdaság 2010 óta több mint 15 milliárd forintot fordított közjóléti és turisztikai fejlesztésekre: 52 kilátót, 66 szálláshelyet, 29 erdei iskolát, több mint 160 erdei kiránduló- és pihenőhelyet alakítottak ki, vagy újítottak fel.
Az október 3. és 9. között rendezett programok megtekinthetők a www.erdokhete.hu honlapon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Belföld
Vlagyimir Putyin: az európai elitek nemsokára Donald Trumphoz fogadnak igazodni
Az európai elitek nemsokára Donald Trump amerikai elnökhöz fognak igazodni - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Belföld
Napos, de hideg idő várható a hét elején
Jellemzően napos, de az átlagosnál hidegebb idővel kezdődik február első hete: a hőmérséklet csúcsértéke 1-6 Celsius-fok között alakul, a fagyzugokban és a hóval fedett tájakon pedig akár mínusz 10 fok is lehet hajnalban.
2025. Február 02. 08:32, vasárnap | Belföld
MÁV: tavaly ötből négy személyvonat késés nélkül közlekedett
A MÁV tavaly több mint 1,1 millió személyszállító vonatot közlekedtetett, ötből négyet késés nélkül - közölte a közlekedési társaság szombaton az MTI-vel.
2025. Február 02. 08:28, vasárnap | Belföld
Nagy Márton: a turizmus csúcsteljesítményt nyújtott tavaly
A turizmusban van lendület és erő, \"csúcsteljesítményekről\" lehet beszélni a 2024-es évben - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a 32. Turizmus Évadnyitó Gálán szombaton Budapesten.