Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2019. November 12. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Három elsőfilmest támogat a filmalap

Három elsőfilmest támogat a filmalap

Három elsőfilmes: Szilágyi Fanni, Fazekas Máté és Dér Asia Inkubátor Programban készülő alkotásainak szavazott meg filmgyártási támogatást a Filmszakmai Döntőbizottság.

Veszélyes lehet a fagyi címmel a Magyar Nemzeti Filmalap 67 millió forintos támogatásával készül Szilágyi Fanni (A csatárnő bal lába életveszélyes) első mozifilmje. A tervek szerint 2020 áprilisában kezdődik a "nyers, de szentimentális" film forgatása, mely egy szerelmi háromszögbe bonyolódó egypetéjű ikerpár története lesz két szemszögből elmesélve - közölte az MTI-vel hétfőn a filmalap.

A Veszélyes lehet a fagyi 2021-re készül el, producerei Pataki Ágnes és Kenesei Edina; a szereplőválogatás folyamatban van.

Fazekas Máté Kilakoltatás munkacímen készíti első mozifilmjét. A dramedy egy fiatal és elszánt bírósági végrehajtó és egy kilakoltatás előtt álló elkeseredett, idős néni heroikus küzdelmét mutatja be egy napba sűrítve. A filmalap 67 millió forintos támogatásával készülő Kilakoltatás különlegessége lesz, hogy női operatőr, Tóth Judit Evelin fényképezi.

A Kilakoltatás producere Osváth Gábor és Fülöp Péter, a forgatás késő tavasszal kezdődik Budapest külső kerületeiben. A főszerepekben a Kaszás Attila-díjas Orosz Ákos (Saul fia, Brazilok, Nyitva) és a Nemzeti Színház Jászai Mari-díjas, Érdemes művésze, Nagy Mari (Akik maradtak, Az ajtó) lesz látható. A végrehajtó húgát a Katona József Színházból ismert Mészáros Blanka (Guerilla) alakítja.

A filmalap 24 millió forintos támogatásával készülő, Nem haltam meg című dokumentumfilm egy sikeres, pörgős életet élő galerista mindennapjait követi, aki 51 évesen megtudja, hasnyálmirigy rákja van. A túlélés esélye alig 8 százalék, ő mégis a szembenézés lehetőségeként tekint betegségére: meg akar változni gyökerestül. A betegséget végül sikerül legyőznie, de mihez kezd a győztes csata után? - ismerteti a készülő film történetét a közlemény.

Dér Asia dokumentumfilmje a szembenézés és a változás lehetőségeit taglalja. A Nem haltam meg producere Meggyes Krisztina, Szakonyi Noémi Veronika és Vincze Máté Artur.

Kétéves előkészületet követően a forgatás novemberben kezdődik, a film a tervek szerint 2022-ben kerül mozikba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 24. 07:43, hétfő | Belföld

Felhősebb idő várható a héten, enyhülnek az éjszakai fagyok

Felhősebb idő várható február utolsó hetében, és többfelé kell csapadékra is készülni. Az éjszakai fagyok enyhülnek: hajnalban jellemzően mínusz 5 és plusz 2 Celsius-fok várható, míg a maximum általában 10 fok körül alakul

2025. Február 24. 07:41, hétfő | Belföld

Gázolás miatt késhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron és a balatoni vonalakon

Gázolás miatt késésekre kell számítani a Keleti pályaudvarra érkező, illetve onnan induló vonatok közlekedésében, valamint a balatoni vasútvonalakon is hétfő reggel.

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.