Hírek
2016. Július 12. 07:36, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás - 10 ezren vesznek részt a magyar határ őrzésében
Mintegy 10 ezren vesznek részt a magyar határőrizet megerősítésében, a térségbe vezényelt rendőrök és katonák jelentős technikai eszközökkel felszerelve,
nagyfokú hatékonysággal akadályozzák meg az erőszakos, tiltott határátlépéseket - mondta Bakondi György hétfő este az M1 aktuális csatorna műsorában.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója arról beszélt, jelentős nyomás, "aktív mozgás" van a magyar határon, ennek ellenére illegális módon nem jutnak át.
Emlékeztetett arra, hogy múlt hét keddjétől mélységi határőrizetet vezettek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén. Azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.
Tájékoztatása szerint azóta - vasárnap éjfélig - 1900-an kísérelték meg a magyar határ átlépését, közülük 600-an jutottak át, akiket azonban elfogtak és a kerítésen túlra kísértek vissza. 1300 ember átjutását a rendőrség és a honvédség akadályozta meg - tette hozzá.
Utalva arra, hogy - Mariusz Blaszczak lengyel belügyminiszter hétfői közlése szerint - lengyel rendőrök érkeznek a magyar határra, azt mondta: a V4 országok támogatására okkal számíthatnak, és nem csak a határőrizet megerősítésében, de politikai szinten is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 02. 08:32, vasárnap | Belföld
MÁV: tavaly ötből négy személyvonat késés nélkül közlekedett
A MÁV tavaly több mint 1,1 millió személyszállító vonatot közlekedtetett, ötből négyet késés nélkül - közölte a közlekedési társaság szombaton az MTI-vel.
2025. Február 02. 08:28, vasárnap | Belföld
Nagy Márton: a turizmus csúcsteljesítményt nyújtott tavaly
A turizmusban van lendület és erő, \"csúcsteljesítményekről\" lehet beszélni a 2024-es évben - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a 32. Turizmus Évadnyitó Gálán szombaton Budapesten.
2025. Február 01. 09:13, szombat | Belföld
9 százalékkal nőttek az ipari termelői árak
2024 decemberében az ipari termelői árak átlagosan 9,0 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit.
2025. Február 01. 09:12, szombat | Belföld
Sűrű köd nehezíti a közlekedést több megyében
Több megyében is akár 100 méter alá csökkent a látótávolság köd miatt - közölte a pénteken az Útinform.