Városlista
2025. május 4, vasárnap - Mónika

Hírek

2011. December 05. 13:00, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Kétharmados törvényben rögzülhet az szja

A kormány kétharmados törvényben rögzítené az egykulcsos szja-t, az adósságcsökkentési szabályt a 2016-os büdzsében kellene először alkalmazni.

A parlament honlapján olvasható – a nyugdíjrendszer, az adórendszer és a költségvetési gazdálkodás alapvető szabályait meghatározó – stabilitási törvény tervéről Orbán Viktor miniszterelnök egy május végi tévéinterjúban beszélt először, elmondva, hogy elkészítését magára osztotta.

A végül Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter jegyezte indítvány a nyugdíjrendszerrel kapcsolatban kimondja, hogy az állam garantálja az állami nyugdíjak kifizetését, illetve hogy azok reálértékét biztosítani kell.

A javaslat szerint az szja adókulcsa 2013. január 1-jétől, a társasági adóé pedig 2015. január 1-jétől kötelezően egységes.

A 2016-os költségvetés elkészítésekor alkalmazná a kormány

Azt javasolja a kormány, hogy először a 2016-os költségvetés elkészítésénél kelljen alkalmazni azt az államadósság-csökkentési szabályt, amelyet az ország pénzügyi stabilitásáról szóló előterjesztés rögzítene.

A parlamentnek benyújtott kormányindítvány szerint az államadósság tervezett értékének az előző évhez viszonyított növekedési üteme 2016-tól nem haladhatja meg a költségvetésben meghatározott várható infláció és a bruttó hazai termék várható reálnövekedési üteme felének a különbségét.

A nemzetgazdasági miniszter által jegyzett törvényjavaslat indoklása szerint ez egy éves szinten vett gazdasági visszaesés esetén átmenetileg magasabb államadósságot, és ezáltal átmenetileg növekvő államadósság-mutatót eredményezhet, míg „jó időkben” szigorúbb feltételeket szab.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld

Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: sorsfordító időket élünk Romániában és a Vatikánban is

Sorsfordító, történelemfordító időket élünk Romániában, Szatmárban, a Partiumban és Erdélyben, de a Vatikánban, a Szentszéknél is

2025. Május 04. 08:57, vasárnap | Belföld

NGM: megerősítette Magyarország államadósság-besorolását a Scope Ratings, továbbra is befektetésre ajánlott az ország

A berlini Scope Ratings megerősítette Magyarország \"BBB\" besorolását, továbbá a hitelminősítő megerősítette a korábbi stabil kilátást is.

2025. Május 03. 08:06, szombat | Belföld

A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson

Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.