Hírek
2011. December 13. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kiadósat lakmározott, mielőtt lelőtték volna

Bőségesen étkezett, és a halál is teli hassal érte Ötzit, a rézkori gleccsermúmiát.
Húsz évvel a természetes módon megőrződött múmia megtalálása után a kutatók még mindig találnak új információkat és újabb felfedezésekre bukkannak Ötzivel kapcsolatban – olvasható az io9.com tudományos honlapon. A legutóbbi vizsgálatok cáfolják azt a feltételezést, miszerint Ötzi az Alpokon át tartó hosszú, fárasztó út után hunyt el. A szakértők ugyanis részben megemésztett kecskehúst találtak a múmia gyomrában – ez arra utal, hogy kevesebb mint fél órával utolsó vacsoráját követően halt meg.
Albert Zink kutató szerint nyílvesszővel lőtték meg, és 30-60 perccel az étkezése után halt meg Ötzi. Az pedig, hogy csupán húsz évvel a tetem megtalálása után vizsgálták meg a gyomor tartalmát, nem meglepő: eddig ugyanis nem tudták pontosan, hol található a szerv. Ötzi gyomra a mumifikálódási folyamat során elmozdult, így eddig a vastagbelét hitték a gyomornak.
A vizsgálat során megtalálták Ötzi három epekövét is, ami az állati zsírban gazdag táplálék miatt alakulhatott ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja