Hírek
2024. Január 16. 06:00, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Kreml: Putyin belátható időn belül Észak-Koreába látogathat

Belátható időn belül sor kerülhet Vlagyimir Putyin orosz elnök észak-koreai látogatására, a feltételeket diplomáciai csatornákon egyeztetik - közölte Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő hétfőn újságírókkal.
A téma azzal kapcsolatban merült fel, hogy hétfőn Moszkvába érkezett Cso Szon Hui észak-koreai külügyminiszter orosz hivatali partnerének, Szergej Lavrovnak a meghívására. A két tárcavezető várhatóan kedden ül majd tárgyalóasztalhoz.
"Vlagyimir Putyinnak érvényes meghívása van hivatalos phenjani látogatásra. Reméljük, hogy ez megvalósul, s az orosz elnök belátható időn belül sort kerít a látogatásra. Annak időpontját diplomáciai csatornákon keresztül tovább egyeztetjük" - mondta Peszkov.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy Putyin fogadja-e az észak-koreai külügyminisztert, az orosz elnöki szóvivő kijelentette: "egy olyan találkozó lehetőségét, amelyen tájékoztatják az elnököt a két miniszter megbeszéléseinek eredményéről, nem zárjuk ki. Tájékoztatni fogjuk önöket".
Peszkov hangsúlyozta, hogy Oroszország minden területen partneri kapcsolatokat kíván kialakítani a KNDK-val. Emlékeztetett rá, hogy erről a két ország vezetői tavaly szeptemberben a Vosztocsnij űrközpontban tartott találkozójukon állapodtak meg. Kim Dzsong Un, a KNDK vezetője akkor észak-koreai látogatásra hívta Vlagyimir Putyin orosz elnököt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 01. 07:30, kedd | Külföld
Marine Le Pent börtönbüntetésre ítélték, és nem indulhat a következő elnökválasztáson
2025. Március 31. 08:07, hétfő | Külföld
A donyecki Zaporizzsja elfoglalását jelentette be az orosz védelmi minisztérium
Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Zaporizzsja települést - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.
2025. Március 31. 08:03, hétfő | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól
Az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól – közölte Donald Trump hozzátéve, hogy külön alkura csak akkor van lehetőség, ha az amerikai szempontból megéri.
2025. Március 29. 09:01, szombat | Külföld
J.D. Vance: az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében
Az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében - hangoztatta J.D. Vance alelnök a Dániához tartozó autonóm terület amerikai katonai támaszpontján tett látogatásán pénteken.