Városlista
2025. április 21, hétfő - Konrád

Hírek

2020. Március 02. 10:53, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Mintegy 140 ezer diák jelentkezhet külföldi nyelvi kurzusokra

Az intézményeknek 30 nap, az egyéni pályázóknak 60 nap áll rendelkezésükre arra, hogy jelentkezzenek a kormányzat által meghirdetett, ingyenes külföldi nyelvi kurzusokra

- közölte az M1 csatorna hétfői műsorában a programért felelős miniszteri biztos.

Bartos Mónika hangsúlyozta: a 9-10. évfolyamos diákok által igénybe vehető programban fejenként 2000 eurót használhatnak fel a fiatalok; ez a kurzus és az utazás költségein túl tartalmazza a biztosítás díját, illetve a költőpénzt is.

A legutóbbi adatok szerint a kiutazók 318 akkreditált külföldi nyelviskolában vehetnek részt kétszer kéthetes angol, francia és német nyelvtanfolyamokon - tette hozzá az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszteri Biztosa.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld

Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell

Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése