Hírek
2020. Február 12. 09:41, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Mocsok és ürülék miatt bezártak egy tofugyártó-üzemet - VIDEÓ

Súlyos higiéniai, nyomonkövetési hiányosságokat és rágcsálóürüléket találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei egy,
elsősorban külföldi piacra értékesítő budapesti tofu-előállító üzem ellenőrzésekor, ezért a hatóság azonnali hatállyal felfüggesztette az üzem tevékenységét.
A hivatal szerdai közleménye szerint a hatóság 962 kilogrammnyi jelöletlen, illetve dokumentáció hiányában nem nyomonkövethető terméket vont ki a forgalomból, de a cég által gyártott termékek visszahívását is elrendelte.
A közleményből kiderül, hogy a januári ellenőrzéskor az üzem területén a padozat erősen szennyezett, takarítatlan, néhol töredezett volt, helyenként pangó víz és rágcsálóürülék borította.
A feldolgozó helyiségben található gépek és berendezések (főzőüst, daráló, csomagológép, mosogatók), az élelmiszer-előállításhoz használt eszközök (rekeszek, préslemezek), valamint az alapanyagraktár padozata és oldalfalai is rendkívül szennyezettek voltak.
Az ellenőrzés során több helyiségben és az élelmiszerekkel közvetlenül érintkező eszközökön is rágcsálóürüléket találtak az ellenőrök. A mennyezetről lecsöpögő kondenzvíz esetenként a csomagolatlan termékeket is szennyezte.
A súlyos higiéniai hiányosságokon túl az egység az előállított termékek nyomonkövethetőségét sem biztosította – tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 07:42, szerda | Belföld
Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol
A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.
2025. Április 02. 07:38, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték
A mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Komáromban.
2025. Április 02. 07:37, szerda | Belföld
Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött
Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.
2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld
Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve
Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható