Városlista
2025. április 23, szerda - Béla

Hírek

2018. Június 02. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - fotó:pixabay

Oroszlánok és tigrisek szabadultak el egy német állatkertből – Csak vaklárma volt!

Téves volt a németországi Lünebach állatkertjéből elszabadult nagymacskákról szóló riasztás, a Südwestrundfunk regionális közszolgálati médiatársaság pénteki beszámolója szerint az állatok nem hagyták el kifutójukat.

A Rajna-vidék-Pfalz tartományi településnél éjjel vihar pusztított és árvíz keletkezett, így megrongálódott az Eifel-Zoo nevű állatkert kifutóinak kerítése. Azonban csak egy medve szabadult el, amelyet le is lőttek. A hatósági riasztásokban szereplő két oroszlánról, két tigrisről és egy jaguárról kiderült, hogy kifutójukban húzták meg magukat. Egy drón segítségével kutatták fel őket a Biberach nevű patak áradása miatt víz alá került állatkertben.

Az SWR beszámolója szerint egyelőre nem tudni, hogy mennyire biztonságosak a kifutók. A hatóságok attól tartanak, hogy a vadállatok áttörhetnek az árvízben megrongálódott kerítéseken. Ezért rendőrök őrzik a kifutókat, és mérlegelik, hogy lakóikat átmenetileg áthelyezik egy másik állatkertbe.

Az Eifel-vidéken fekvő településen 1972 óta működik a magántulajdonban lévő állatkert. A 30 hektáron elterülő Eifel-Zoo a honlapja szerint 60 egzotikus és őshonos állatfaj mintegy 400 példányának ad otthont, köztük afrikai oroszlánoknak és szibériai tigriseknek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 23. 07:43, szerda | Külföld

Rendkívüli biztonsági és logisztikai tervvel készülnek Ferenc pápa szombati temetésére

Az olasz kormány és a polgári védelem külön ülésen egyeztetett kedden a rendkívüli biztonsági és logisztikai intézkedésekről, melyekkel Ferenc pápa szombati temetésére készülnek.

2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld

A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg

A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák

2025. Április 21. 10:50, hétfő | Külföld

Húsvét hétfőn reggel elhunyt Ferenc pápa

A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője 88 éves korában hunyt el. A pápa halálhírét Kevin Farrell bíboros jelentette be a Vatikán televíziós csatornáján.

2025. Április 21. 08:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen

Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen tiltakozva szombaton.