Hírek
2018. November 07. 07:10, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Oroszországban azonosítják a messenger-felhasználókat

Elrendelte az orosz kormányfő kedden, hogy a mobiltelefon-szolgáltatók 20 percen belül legyenek képesek megerősíteni a messenger-felhasználók telefonszámának hitelességét.
Ha a szám a határidőn belül nem azonosítható, az üzenetközvetítő szolgáltatóknak kötelező lesz letiltaniuk a hívót.
A fél év múlva hatályba lépő, Dmitrij Medvegyev miniszterelnök által aláírt rendelet megköveteli a mobilszolgáltatóktól azt is, hogy nyomon kövessék, előfizetőik mely üzenetközvetítő alkalmazásra jelentkeztek be.
Oroszországban az elmúlt évek során megszigorították a kommunikáció feletti ellenőrzést, egyebek között arra kötelezve a mobiltelefon-szolgáltatókat, hogy hónapokig tárolják el a hívásokat és az üzeneteket. Egy másik vitatott jogszabály lehetővé teszi, hogy aktivistákat pusztán a közösségi médiában megjelent posztjaik alapján megbírságoljanak, vagy szabadságvesztésre ítéljenek.
Áprilisban az orosz hatóságok sikertelen kísérletet tettek a Telegram üzenetküldő szolgáltató blokkolására, amiért az nem volt hajlandó kiszolgáltatni kódolási kulcsait a Szövetségi Biztonsági Szolgálatnak (FSZB).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 07:40, szerda | Külföld
Fehér Ház: az elnöki aláírást követően azonnal hatályba lép az új amerikai vámrendszer
Az elnöki aláírást követően azonnal hatályba lép az új amerikai vámrendszer, már szerdán - közölte a Fehér Ház szóvivője kedden újságírók előtt.
2025. Április 01. 07:30, kedd | Külföld
Marine Le Pent börtönbüntetésre ítélték, és nem indulhat a következő elnökválasztáson
2025. Március 31. 08:07, hétfő | Külföld
A donyecki Zaporizzsja elfoglalását jelentette be az orosz védelmi minisztérium
Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Zaporizzsja települést - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.
2025. Március 31. 08:03, hétfő | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól
Az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól – közölte Donald Trump hozzátéve, hogy külön alkura csak akkor van lehetőség, ha az amerikai szempontból megéri.