Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2020. Január 22. 13:04, szerda | Bulvár
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti – fotó: facebook.com/ozzyosbourne

Ozzy Osbourne Parkinson-kórban szenved

Ozzy Osbourne Parkinson-kórban szenved

Ozzy Osbourne, a Black Sabbath egykori vezető énekese szerdán az amerikai ABC televíziónak a feleségével együtt adott érzelmes interjúban tárta fel, hogy Parkinson-kórban szenved.

A 71 éves rocklegenda elmondta: a betegséget tavaly áprilisban diagnosztizálták nála, s mára már annyira elhatalmasodott rajta, hogy már nem is tudja palástolni a remegését és a fájdalmait. Hozzáfűzte: Svájcba készül kezelésre.

A brit születésű, de az Egyesült Államokban élő sztár elmondta, hogy a tavalyi éve folyamatos fájdalmakkal telt. Mint fogalmazott, ez volt élete "legnyomorúságosabb szakasza". Hozzátette: a karja és a lába most is szinte teljesen érzéketlen.

Osbourne sokakat meglepő részletességgel számolt be egészségi állapotáról. Elmesélte, hogy tavaly áprilisban kezdődött minden, amikor elesett, ezt követően pedig meg kellett operálni. Szerinte az orvosok sem biztosak abban, hogy az esés vagy a műtét váltotta-e ki a Parkinson-kórt.

Hangsúlyozta: azért osztja meg a vele történteket, mert - elsősorban az online térben - az terjedt el, hogy a halálos ágyán fekszik, és most lelkiismeretfurdalása van, mert nem volt őszinte a rajongóival.

"Szörnyű kihívás volt számunkra, műtétet kellett végrehajtani a nyakamon, ahol minden ideg roncsolódott. Akkor jöttem rá, hogy egy enyhe formájú...." - mondta a sztár, de könnybe lábadt a szeme, elcsuklott a hangja, és a mondatot a felesége, Sharon Osbourne fejezte be. Ő mondta el, hogy a rocker a Parkinson-kór egyik enyhébb típusában szenved.

Az Osbourne-házaspár elmondta azt is, hogy mivel az Egyesült Államokban már a kúra minden lehetőségét kimerítették, áprilisban Svájcba utaznak orvosi konzultációra és azt követő kezelésre.

A Parkinson-kór neurodegeneratív betegség, amely jelenleg nem gyógyítható. A gyógyszerek csak lassítják a folyamatot, de nem orvosolják a kórt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 24. 07:44, hétfő | Bulvár

Ferenc pápa azt kéri a hívektől, hogy imádkozzanak érte

Vatikáni források újabb információkat közöltek Ferenc pápa állapotáról, amelyek némi bizakodásra adhatnak okot. Ezzel együtt a Szentszék megosztott egy üzenetet is, amelyet maga az egyházfő írt a kórházból.

2025. Február 23. 08:52, vasárnap | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, légzési rohama volt

Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, nincsen túl a veszélyen, hosszabb asztmás légzési rohama volt - közölte a Szentszék szombat este.

2025. Február 22. 08:19, szombat | Bulvár

Kristály Medve díjat nyert Balogh Mirjána animációja a Berlinalén

A legjobb rövidfilmnek járó Kristály Medve díjat nyerte el Balogh Mirjána Wish You Were Ear című animációja péntek este a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Február 21. 08:14, péntek | Bulvár

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat - közölte a Szentszék csütörtök este.