Hírek

2024. Július 28. 10:52, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Párizs 2024 - Ötgólos hátrányból fordítva legyőzte a brazilokat a női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 25-24-re legyőzte Brazíliát a párizsi olimpia vasárnapi versenynapján, a csoportkör második fordulójában.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese jól kezdett, hatékony védekezéssel és pontos befejezésekkel ellenfele előtt járt (6-4). Egy emberelőnyös időszakot kihasználva fordítottak a brazilok, a magyar teljesítmény elöl és hátul is visszaesett a cserék után. A második félidő hajrájában és az első játékrész elején nem játszott precízen a magyar csapat, 18-13-ra eltávolodott az ellenfél, innen 23-23-nál sikerült utolérni a brazilokat. Az utolsó perc is döntetlenről indult, végül Böde-Bíró Blanka védése és Simon Petra gólja ért győzelmet.

A magyar válogatott csütörtökön 31-28-ra kikapott a franciáktól, a folytatásban kedden Angola, csütörtökön Spanyolország, szombaton pedig Hollandia lesz az ellenfele. Két hatcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, az első négy-négy válogatott jut a negyeddöntőbe.