Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2023. Március 05. 12:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: azt az ajánlatot tettem a fiataloknak, hogy lépjünk szövetségbe

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: azt az ajánlatot tettem a fiataloknak, hogy lépjünk szövetségbe

Azt az ajánlatot tettem a fiataloknak, hogy lépjünk szövetségbe, csatlakozzanak egy olyan haderőhöz amely a bátrak hadereje - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Facebookon vasárnap közzétett videóban.

A miniszter hangsúlyozta: a magyar haderő eszközrendszerében is megújul: új szárazföldi eszközök, új légvédelmi és légierős eszközök érkeznek.

"Arra kértem a magyar fiatalokat, abba a szövetségbe hívtam őket, hogy csatlakozzanak egy olyan közösséghez, amely adja az összetartozás örömét, a kiképzettség önbizalmát, az életen át tartó barátokat, társítva egy nagyon komoly és versenyképes juttatási rendszerrel. Várunk mindenkit a magyar hadseregbe, mert mi készen állunk. Te is készen állsz?" - fogalmazott a miniszter a videóban. Hozzátette: ez a nemzet ezer éve itt él a Kárpátokban, és nemzeti erényünk, a bátorság példáját mutatta sok száz éven keresztül.

Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a videóban arról beszélt, hogy a Magyar Honvédségnél elkezdődött a fiatalítás, várják a friss erőt, éppen ezért egy egész éves, elsősorban a fiatalokat toborzó kampányba kezdenek.

Míg a baloldal leépítette a haderőt, addig Magyarország mostani kormánya megbecsüli a katonákat és modern hadsereget épít. Ez különösen fontos, hiszen a veszélyek korát éljük, a szomszédunkban háború dúl, a békéhez pedig erő kell - tette hozzá Nyitrai Zsolt.

Címkék: honvédség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.