Városlista
2025. február 3, hétfő - Balázs

Hírek

2012. Április 05. 14:19, csütörtök | Sport
Forrás: Feja Team

Szebelédi Renáta: „Meghalni” megyek a ringbe

Szebelédi Renáta: „Meghalni” megyek a ringbe

Harmadik vb-címének megszerzésére készül az év profi bokszolónője, Szebelédi Renáta, aki április 14-én az olaszországi Vicenzában lép kötelek közé.

A fiatal magyar hölgy az IBF (Nemzetközi Bokszföderáció) nagylégsúlyú (52,2 kg) világbajnoki övéért a címvédő olasz Simona Galassi ellen küzd.

„Amikor külföldre indulok meccselni, akkor mindig úgy lépek be a ringbe, hogy mindent meg kell tennem a kiütésért. Ugyan a női ökölvívásban ritka a klasszikus kiütés, ezért inkább az ellenfél módszeres felőrlésén van a hangsúly” – mondta Szebelédi Renáta a DigiSport Reggeli Start című műsorában. „Mindig mindent beleadok, meghalni megyek a kötelek közé. Ez nem lesz másképp Olaszországban sem.”

Mindkét ökölvívó fordított alapállású, de az erő, és a fiatalság Szebelédi mellett szól, hiszen Galassi (39) közel kétszer olyan idős, mint magyar kihívója.

Érdekesség, hogy az IBF szövetség az egyetlen nagy "ABC" szervezet, ahol még nem szerzett magyar hivatásos ökölvívó világbajnoki címet. A WBO-nál, a WBC-nél és a WBA-nál volt, illetve utóbbi esetében jelenleg is van világbajnokunk, a nagyközépsúlyú Balzsay Károly személyében.

Az olaszországi küzdelem után Szebelédinek nem sok ideje lesz pihenni, ugyanis a tavaly Németországban megszerzett harmatsúlyú (53,5 kg) WBF világbajnoki övét – a Galassi-meccs eredményétől függetlenül - május 12-én, a Feja Promotion budapesti boxgáláján teszi kockára. Kihívója a román Eva Marcu lesz.

Feja Team

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 02. 08:35, vasárnap | Sport

Premier League - Kerkezék sem tudták megállítani Szoboszlaiékat

A listavezető Liverpool Szoboszlai Dominikkal a kezdőben 2-0-ra nyert a Kerkez Milossal felálló Bournemouth otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján.

2025. Február 01. 09:15, szombat | Sport

Premier League - Kerkezék vendége lesz Szoboszlai és a Liverpool

Németországban, az elemzői várakozásoknak megfelelően, 6,2 százalékra, 2020 októbere óta legmagasabb szintre emelkedett a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta januárban a decemberi 6,1 százalékról

2025. Február 01. 09:05, szombat | Sport

Labdarúgó NB I - Örökrangadóval folytatódik a szezon

A téli szünet után hétvégén a 18. fordulóval folytatódik a labdarúgó OTP Bank Liga, melyben vasárnap 226. alkalommal találkozik egymással örökrangadón a Ferencváros és az MTK.

2025. Január 31. 08:00, péntek | Sport

Megcsinálta a Ferencváros! Továbbjutott az Európa Ligában

Látványos gólok és kiváló hangulat jellemezte a Fradi hazai mérkőzését, amelyen 4:3-ra győzte le holland ellenfelét.