Városlista
2025. február 3, hétfő - Balázs

Hírek

2012. Április 27. 07:19, péntek | Kék hírek
Forrás: mno / MTI

Átcímkézték az árut, aztán köddé váltak

Átcímkézték az árut, aztán köddé váltak

Több mint 35 ezer üveg átcímkézett uborka- és zöldparadicsom-konzervet foglaltak le a hatóságok Tolna megyében – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön az MTI-vel.

A két kamion mennyiségű, összesen 9,5 millió értékű áruval egy Tolna megyei élelmiszer-továbbforgalmazással foglalkozó vállalkozót tévesztettek meg. Az üzlet megkötését követően az eladó és az áru leendő vevője is eltűnt, a becsapott kereskedő ekkor fordult az élelmiszer-biztonsági hatóság szakembereihez, akik hibás termék forgalomba hozatala, élelmiszer-hamisítás és csalás miatt rendőrségi feljelentést tettek.

A közlemény szerint a szállítmánnyal látszólag minden rendben volt, az eladó specifikációt is kiállított a termékek minőségi jellemzőiről, és a termékmintát maga a kereskedő kóstolással ellenőrizte. A konzerveket jobban megvizsgálva azonban kiderült, hogy átcímkézték őket, mivel a régi címke ragasztóanyagát nem sikerült mindenütt eltávolítani. Az így felhelyezett jelölés az élelmiszer-biztonsági felügyelők szerint hibátlan, de valószínűleg fiktív adatokat tartalmaz.

A termékeket a hatóság zárolta, a mintákat jelenleg a Nébih laboratóriumában vizsgálják. A forgalmazókkal szemben eljárást indítottak, a hatóság hibás termék forgalomba hozatala, élelmiszer-hamisítás és csalás miatt rendőrségi feljelentést is tett. A jogszabálysértések elkövetői jelentős bírságra számíthatnak – írta a hivatal.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 02. 08:26, vasárnap | Kék hírek

ORFK: Egy borsodi falu 15 éves diákja volt a bombafenyegetések elkövetője

Egy 15 éves fiút fogtak el a rendőrök a csütörtöki, 46 iskolát érintő bombafenyegetés ügyében zajló nyomozás során pénteken - közölte Kész-Varga Mónika rendőr alezredes, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője.

2025. Január 31. 07:58, péntek | Kék hírek

Őrizetbe vettek két kiskunhalasi orvost, akik nemátalakító műtéteket végeztek magán úton a kórházban

Elfogtak és őrizetbe vettek a rendőrök két kiskunhalasi orvost, akik nemátalakító műtéteket végeztek a munkaidejükön kívül pénzért a helyi kórházban

2025. Január 29. 07:44, szerda | Kék hírek

NAV: dohánytermékkel kereskedő szír banda bukott le

Dohánytermékkel kereskedő szír bűnbandán ütöttek rajta a napokban a budapesti pénzügyi nyomozók - közölte Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága kedden az MTI-vel.

2025. Január 28. 07:54, kedd | Kék hírek

Elütötte az intézkedő rendőrt

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a Pest vármegyei férfit, aki az intézkedés során elütötte a rendőrt.