Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2021. Március 05. 14:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tovább romlott a levegőminőség

Tovább romlott a levegőminőség

Tovább romlott a levegőminőség a magas szálló por koncentráció miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Miskolc, Szeged és Mosonmagyaróvár levegőjét is veszélyesnek minősítette.

Budapesten, Esztergomban, Hernádszurdokon és Pécsen egészségtelen a levegő.

További 19 település - Nyíregyháza, Debrecen, Oszlár, Eger, Szolnok, Salgótarján, Vác, Dorog, Tököl, Százhalombatta, Tatabánya, Székesfehérvár, Várpalota, Ajka, Győr, Sopron, Sarród, Szombathely, Szentgotthárd - levegőjét kifogásoltnak minősítették.

Ugyanakkor az érintett települések többségén a levegőminőségi előrejelzésben azt írták: javulás várható.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy a rossz levegőminőségű településeken az érzékeny lakosságcsoportba tartozók (gyermekek, krónikus betegségben szenvedők, idősek) légúti tüneteket tapasztalhatnak. A krónikus légzőszervi betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak, szükségük lehet egyéni védekezésre az egészségtelen és veszélyes minősítést kapott településeken. Nekik azt javasolják, hogy kevesebbet legyenek a szabadban.

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.